14:45SEPIDROOD RASHT - ESTEGHAL TEHRAN0-278'15:00KUALA LUMPUR - SABAH2-059'15:00NEGERI SEMBILAN - UITM1-063'15:00ATM FA - MISC-MIFA1-062'15:00PDRM - TERENGGANU0-363'15:50ZOB AHAN - SAIPA0-026'16:00ASD CITTA DI SIRACUSA - FIDELIS ANDRIA0-023'16:00FOOLAD KHUZESTAN - ESTEGHLAL KHUZESTAN0-021'16:15NAFT TEHRAN - SEPAHAN0-02'17:30PIROOZI PERSEPOLIS - SANAT NAFT0-0Post19:00DUNDEE UNITED U20 - CELTIC U200-0Post20:00LAFERRERE - EXCURSIONISTAS1-1Intr20:45MERSTHAM - BILLERICAY TOWN0-0Post

Brazil : Serie A

Latest results / Next scheduled matches
DateHomeScoreAway 
17/09BOTAFOGO RJ2-0SANTOS FC
17/09FLAMENGO2-0SPORT RECIFE
17/09VITORIA1-2SAO PAULO
18/09CRUZEIRO1-0BAHIA
17/09GREMIO0-1CHAPECOENSE AF
17/09AVAI FC1-1ATLETICO MG
17/09PONTE PRETA1-3ATLETICO GO
17/09CORINTHIANS1-0VASCO DA GAMA
17/09ATLETICO PR3-1FLUMINENSE
19/09PALMEIRAS1-0CORITIBA
24/09FLAMENGO1-1AVAI FC
24/09CHAPECOENSE AF1-0PONTE PRETA
25/09ATLETICO MG1-3VITORIA
25/09BAHIA1-0GREMIO
24/09ATLETICO GO1-2CRUZEIRO
24/09SANTOS FC1-0ATLETICO PR
24/09FLUMINENSE0-1PALMEIRAS
24/09SAO PAULO1-1CORINTHIANS
24/09CORITIBA2-3BOTAFOGO RJ
26/09SPORT RECIFE1-1VASCO DA GAMA
01/10PALMEIRAS01:00SANTOS FC
30/09VASCO DA GAMA22:00CHAPECOENSE AF
30/09BAHIA22:00CORITIBA
01/10CRUZEIRO22:00CORINTHIANS
02/10ATLETICO PR01:00ATLETICO MG
01/10SAO PAULO22:00SPORT RECIFE
01/10GREMIO22:00FLUMINENSE
01/10BOTAFOGO RJ17:00VITORIA
01/10AVAI FC22:00ATLETICO GO
03/10PONTE PRETA02:00FLAMENGO

Brazil : Serie B

Latest results / Next scheduled matches
DateHomeScoreAway 
16/09SANTA CRUZ3-0GOIAS
16/09INTERNACIONAL3-0FIGUEIRENSE
16/09VILA NOVA2-1LUVERDENSE
17/09PARANA CLUBE2-1LONDRINA EC
16/09PAYSANDU PA2-0ABC
16/09BRAZIL DE PELOTAS2-0CRB
16/09CEARA1-1AMERICA MG
16/09OESTE FC1-0NAUTICO
20/09AMERICA MG1-0VILA NOVA
20/09GUARANI SP0-4PARANA CLUBE
23/09JUVENTUDE0-0BOA ESPORTE CLUBE
23/09FIGUEIRENSE2-0ABC
23/09CRB1-2CRICIUMA
24/09CEARA2-1BRAZIL DE PELOTAS
23/09LUVERDENSE0-0OESTE FC
23/09LONDRINA EC1-1SANTA CRUZ
23/09NAUTICO0-1INTERNACIONAL
23/09GOIAS2-1PAYSANDU PA
27/09SANTA CRUZ01:15CEARA
27/09CRICIUMA01:15FIGUEIRENSE
27/09BRAZIL DE PELOTAS01:15LUVERDENSE
27/09PAYSANDU PA03:30GUARANI SP
27/09ABC03:30JUVENTUDE
27/09PARANA CLUBE02:30NAUTICO
27/09INTERNACIONAL03:30AMERICA MG
27/09BOA ESPORTE CLUBE02:30GOIAS
27/09VILA NOVA02:30CRB
27/09OESTE FC02:30LONDRINA EC
30/09FIGUEIRENSE01:15PARANA CLUBE
30/09NAUTICO22:30BOA ESPORTE CLUBE
01/10GUARANI SP01:00CRICIUMA
01/10LUVERDENSE01:00CEARA
30/09VILA NOVA22:30BRAZIL DE PELOTAS
30/09ABC02:30GOIAS
30/09INTERNACIONAL22:30SANTA CRUZ
30/09LONDRINA EC02:30CRB
30/09JUVENTUDE03:30PAYSANDU PA
01/10AMERICA MG17:00OESTE FC
04/10CEARA01:15VILA NOVA
04/10BRAZIL DE PELOTAS03:30JUVENTUDE
04/10PARANA CLUBE02:30INTERNACIONAL